Chcesz przejść przez bezpieczne drzwi kontrolne do szpitala, czy promieniowanie może wpływać na płód?

May 22, 2021
najnowsze wiadomości o firmie Chcesz przejść przez bezpieczne drzwi kontrolne do szpitala, czy promieniowanie może wpływać na płód?

Przepisy weszły w życie 1 lipca, a placówki medyczne w Pekinie wprowadzają kontrole bezpieczeństwa.
Jednak, poprawiając poczucie bezpieczeństwa, niektóre ciężarne matki, które udają się do szpitali na badania kontrolne, obawiają się również, czy promieniowanie z bramek bezpieczeństwa i detektorów bezpieczeństwa wpłynie na zdrowie ich i ich dzieci w brzuchu.
W związku z tym eksperci dali jasno do zrozumienia, że ​​nie ma potrzeby martwić się, czy jest to „ludzka” bramka bezpieczeństwa, czy „urządzenie” zabezpieczające, dawki promieniowania dla ludzkiego ciała są bardzo małe, zwłaszcza aparat bezpieczeństwa, dawka promieniowania nie jest tak dobra, jak w przypadku telefonów komórkowych.

China Aerospace Science and Industry Group, 25 dyrektor drugiego projektanta instytutu, Zhao Chonghui, powiedział dziennikarzom, że stan dla wszystkich rodzajów dawek promieniowania sprzętu elektromagnetycznego jest wyraźnym standardem.
Sprzęt zabezpieczający od zwykłych producentów może w pełni spełniać wymagania krajowych norm promieniowania.
„Im mocniejsze urządzenie, tym większa intensywność promieniowania elektromagnetycznego” - powiedział pan Zhao.„Na przykład urządzenie zabezpieczające pracujące na falach milimetrowych, które z powodzeniem opracowali, ma mniej niż 0,1 wata mocy, podczas gdy maksymalna moc telefonu komórkowego podczas rozmowy może wynosić do 2 watów”.
Moc instrumentu kontroli bezpieczeństwa jest mniejsza niż 1/20 mocy telefonu komórkowego, a intensywność publicznego korzystania z instrumentu kontroli bezpieczeństwa jest znacznie mniejsza niż telefonu komórkowego, a odległość podczas kontroli bezpieczeństwa przyrząd jest znacznie większy niż odległość kontaktu z telefonem komórkowym, więc nie ma potrzeby martwić się o promieniowanie elektromagnetyczne przyrządu kontroli bezpieczeństwa wpływające na zdrowie.

Zhao Chonghui wprowadził, że zasada zwykłej bramki bezpieczeństwa polega na wykorzystaniu zmiany strumienia magnetycznego w polu elektromagnetycznym do uzyskania wyników wykrywania, to znaczy, gdy osoba z pewną ilością metalu przechodzi przez bramkę bezpieczeństwa, metal z linia cięcia siły magnetycznej, tak że jednolite pole magnetyczne w bramie bezpieczeństwa zmienia się, tak aby wywołać alarm.
Wraz ze wzrostem strumienia magnetycznego sygnał w procesie akwizycji jest większy niż ustawiona wartość, a centralny procesor powoduje, że system alarmowy generuje sygnał alarmowy.
Wręcz przeciwnie, jednolite pole magnetyczne w bramie bezpieczeństwa nie zmienia się, a strumień magnetyczny nie rośnie, więc nie można wysłać sygnału alarmowego.

Nowy czujnik bezpieczeństwa wykorzystujący fale milimetrowe może konwertować informacje o wykrytym obiekcie na szary obraz i odróżniać różne obiekty od obrazów przy użyciu różnych charakterystyk rozpraszania i charakterystyk promieniowania samego obiektu.
Chociaż technologia jest bardziej zaawansowana, ilość promieniowania elektromagnetycznego między nimi nie różni się zbytnio, a wpływ na zdrowie ludzi jest bardzo subtelny.

Reporter dowiedział się od producenta aparatu bezpieczeństwa rentgenowskiego, że w rzeczywistości wszystkie wewnętrzne promienie aparatu zabezpieczającego są zapieczętowane w maszynie, a do importu i eksportu używana jest ołowiana kurtyna, a ściany wewnętrzne również są ołowianymi, tak więc w normalnych warunkach promieniowanie rentgenowskie może być skutecznie zablokowane przed wejściem do środowiska zewnętrznego.
A w trakcie użytkowania, tylko wtedy, gdy przedmioty bagażowe przejdą przez maszynę do kontroli bezpieczeństwa rentgenowskiego, maszyna wyemituje promienie do wykrycia, a następnie po przetworzeniu komputerowym ekran komputera może wyświetlać rozpoznawalne obrazy.

Eksperci ze Szkoły Zdrowia Publicznego w Peking University Health Science Center twierdzą, że dawka promieniowania z urządzeń do kontroli bezpieczeństwa była również bardzo niska, około 1 procent promieni rentgenowskich w szpitalu.
Nawet jeśli osoba wchodzi do urządzenia do kontroli bezpieczeństwa, dawka promieniowania, jaką otrzymuje za każdym razem, gdy mija maszynę do kontroli bezpieczeństwa, jest znacznie niższa od rocznej średniej skutecznej dawki granicznej dla społeczeństwa określonej w Podstawowych normach ochrony przed promieniowaniem jonizującym i bezpieczeństwem źródeł Promieniowanie.
Co więcej, do kontroli bezpieczeństwa przechodzi przedmiot, osoba po prostu szybko przechodzi z boku, ilość promieniowania jest minimalna.
Dlatego matki w ciąży mają normalne zabezpieczenie torby, nie wpłyną na zdrowie siebie i dziecka w brzuchu.